Yorumlar
E-Mail

Yalandan kim ölmüş!

8/02/2009 11:28:00 ÖS Gönderen Esclusivo Sportivo
Çok şükür bir transfer sezonunu da geride bırakmak üzereyiz. Lig biteli, sayfalarını doldurmak için yalan yanlış binlerce haberi oturma organından sallayarak gazetelerin sayfalarına aktaran, taraftar forumlarında konuşulan isimleri haber yapan, okuyucuyu keriz yerine koyan, tiraj manyağı kişilerden (burada özellikle gazeteci kalimesini kullanmıyorum) kurtuluyoruz ona seviniyorum. Ha bu sadece Türkiye'de mi böyle? Hayır... İngiltere'de de farklı değil. Her ne kadar bizimkilerle s.... yarıştıramayacakc olsalar bile, transfer sezonunda bizi örnek aldıkları belli....

Bir transfer sezonunda tüm gazetelerin yalan transfer haberlerini sayarak bir reyting sıralaması yapmayı düşünüyorum ama bunun için iyi bir ekibe ve yeterli vakit gerekli. Seneye inşallah! Bizler gibi basında çıkan yalanlara dayanamayan bir İngiliz kuruluş gazetelerin yalan transfer haberi listesini çıkarmış. ... işte liste:

...........Gazete.....................Transfer haberi......doğruluk oranı
.............................................Doğru...Toplam...............................
  1. Daily Record...............141........464............%30,39
  2. The Guardian.............117........401............%29,18
  3. The Independent.......114........445............%25.62
  4. The Herald....................16..........63............%25,40
  5. The Times...................196........781............%25,10
  6. The Express...............224........983............%22,79
  7. Daily Mail....................318......1416............%22,46
  8. The Sun.......................448.....2089............%21,45
  9. Daily Star....................302.....1607............%18,79
  10. Daily Telegraph............70........374............%18,72
  11. The Scotsman.................5..........27............%18,52
  12. Daily Mirror................621.....3375............%18,40
  13. The People....................80.......610............%13,11
  14. News Of The World...145.....1140............%12,72
Tepkiler: 

0 Response to "Yalandan kim ölmüş!"

Bu gadget'ta bir hata oluştu
Bu gadget'ta bir hata oluştu